Menu
KONTAKT


Kamenná chata pod Chopkom
977 01 Brezno

NAPÍŠTE NÁM SPRÁVU


Ako Ťa môžeme oslovovať:


Tvoj email, kde ti odpovieme:


Text správy:


päť - štyri =
KDE SME

Prístup je možný zo všetkých svetových strán. Zo severu, z lyžiarsko-turistického strediska Jasná. Celú cestu je zdravšie absolvovať ako turistický výšľap alebo aj lanovkami. Z juhu, z lyžiarsko-turistického strediska Bystrá-Tále, zo stanice Srdiečko, je možné tiež celú cestu absolvovať ako pešiu túru alebo lanovkami. (od Zimenj sezóny 2016/17 kabínou z Krupovej). No a samozrejme, od východu a západu, sa k nám dostanete po hlavnom hrebeni Nízkych Tatier po E8 (európskou diaľkovou trasou). Zo všetkých strán vedú značkované turistické chodníky. Odporúčame pešie výstupy, hlavne v bezsnehovom období. V Prednej Derešskej mulde každoročne prebývajú svištie rodinky. Vyhvizdujú, ak sa im niečo nepozdáva. Preto je ľahké ich pozorovať. Pri výstupe na jeseň sa najete malín, čučoriedok, brusníc. A tie úžasné výhľady...

Ale vedzte, že Chopok je veterný kopec. Prevládaju severno južné prúdenia. Priemerná ročná rýchlosť vetra dosahuje 8 až 10 m/s. Zima je vetrnejšia a aj víchrice sú v zime častejšie. Chopok 2023m.n.m je druhý najvyšší vrch Nízkych Tatier. Tvoria ho žulové horniny, čo výrazne ovplyvnilo reliéf - kamenné morény z južnej strany, od severu prudké steny. Vrchol tvoria zvetralé žuly. Nuž a hmla je vetru na Chopku najlepšia kamarátka. Takže výstup na horu nie je vždy taký jednoduchý, ako to z dolín vyzerá. Máme odkaz: Počasie na našej stránke, kde denne zadávame aktuálne infošky o počasí a máme "živú" kameru, čo pred výstupom, môže pomôcť.

Otvorené

V zimnom období (01.dec. - 15.apríl)
od 7:30 hod. do 17:00 hod.

V ostatnom období
od 7:30 hod. do 21:00 hod.


V zimnom období je po 17 hod. uzávera lyžiarskych tratí sever/juh. My na chate sme a obslúžime tých, čo “priletia” z iných smerov.

OD-DOChata je otvorená, s výnimkou, že sme: indisponovaní, spíme, u lekára, u zubára, u veterinára, u právnika, v base, išli po tovar, išli na poštu, išli do poisťovni, išli do banky, dojíme kamzíky, ondulujeme svište, striháme medvede, kosíme lyšajník, plejeme horec, na pretekoch, na tréningu, v Alpách, v Himalájach, v Tatrách Vysokých, na schôdzi TANAPu, na schôdzi NAPANTu, na schôdzi včelárov, na schôdzi hubárov, rozmnožujeme sa, vadíme sa, nechce sa nám, sme nakrákaní, pripravení sa nakrákať po nakrákaní, na svadbe, na krstinách, na pohrebe, na hodoch, na zábave, na didžine, na odpadnutie, na latríne, v karanténe, na daňovom úrade, alebo v hladine ALPA.