Menu
KONTAKT


Kamenná chata pod Chopkom
977 01 Brezno

NAPÍŠTE NÁM SPRÁVU


Ako Ťa môžeme oslovovať:


Tvoj email, kde ti odpovieme:


Text správy:


osem mínus 1 =
KDE SME

Prístup je možný zo všetkých svetových strán. Zo severu, z lyžiarsko-turistického strediska Jasná, vedie v lete modro značený turistický chodník. Z juhu, z lyžiarsko-turistického strediska Bystrá-Tále, z parkoviska pri Srdiečku začína žlto značený letný turistický chodník. A samozrejme, od východu a západu, sa k nám dostanete po hlavnom hrebeni Nízkych Tatier po E8 (európskou diaľkovou trasou) červeno značeným chodníkom.

Dopravné zariadenia prepojili Chopok sever - juh. Od decembra 2016 chodí z juhu kabínková lanovka Krupová / Kosodrevina / Chopok. Zo severu ide v lete lanovka Biela Púť / Priehyba / Chopok. Odporúčame pešie výstupy. V lete v Prednej Derešskej mulde každoročne prebývajú svištie rodinky. Vyhvizdujú, ak sa im niečo nepozdáva. Je ľahké ich pozorovať. Pri výstupe na jeseň sa najete malín, čučoriedok, brusníc. Výstup naskytá úžasné výhľady a príchodom na chatu sa dostaví skvelý pocit, že ste niečo urobili pre svoje zdravie. Horám zdar!

Otváracie hodiny

Otvorené celoročne*
viď.: Návštevný poriadok NAPANT


* Prípadné zmeny otváracích hodín nájdete v Novinkách.
* V zimnom období je po 17 hod. uzávera lyžiarskych tratí sever/juh.

OD-DOChata je otvorená, s výnimkou, že sme: indisponovaní, spíme, u lekára, u zubára, u veterinára, u právnika, v base, išli po tovar, išli na poštu, išli do poisťovni, išli do banky, dojíme kamzíky, ondulujeme svište, striháme medvede, kosíme lyšajník, plejeme horec, na pretekoch, na tréningu, v Alpách, v Himalájach, v Tatrách Vysokých, na schôdzi TANAPu, na schôdzi NAPANTu, na schôdzi včelárov, na schôdzi hubárov, rozmnožujeme sa, vadíme sa, nechce sa nám, sme nakrákaní, pripravení sa nakrákať po nakrákaní, na svadbe, na krstinách, na pohrebe, na hodoch, na zábave, na didžine, na odpadnutie, na latríne, v karanténe, na daňovom úrade, alebo v hladine ALPA.