Menu
JEDLO

Stravovanie

Chatička slúži predovšetkým ako "lunch bar". Máme stálu ponuku jedál ako kapustová polievka, guláš s knedľou, parené buchty všeho druhu, "smažák" ... + ponuka dňa - rizoto, šniclík, špagety... Nie sme zážitková kuchyňa. Ale ak ste sa dobre prešli, zašportovali si, máme pre Vás dostatočne veľké porcie, snažíme sa, aby boli chutné, z kvalitných surovín a verte, že sú varené s láskou:) Pre mlsné jazýčky máme hand made sivú myšku, štrúdľu a niekedy aj moravské koláče zvrtneme.

Pitie

Ponúkame chatový čaj z horských bylín, špecialitku svištie mlieko "Fajka", kávičku - kvalitnú, čerstvo praženú z ponuky od Barzzuz, hriatô vínko, čapovanú Kofolu Originál, džúsy, celý sortiment od Coca-Coly, čapované pivo Šariš, čapovaný radler, vínko fľaškové aj sudové. A z opojných nápojov - aby bol deň krajší, ak už je pekný - máme horec, borec, rum, DH-čko, slivovička, fernet, becherovka, griotka, stroh, whisky...

Fajka bol chatár a keď chcel dámy zaujať, zakúril v peci, podojil svište, skaramelizoval cukor atď... výsledok bol... nápoj opojný :)

PITIE

Bude žúrka - ježišmária - búrka

JEDINEČNO

*Východy a západy slnka. *Hmla hmlúca. *Námraza a jej "schopnosti" v zime. *Vietor vetrisisko.

Ak prídete na východ slnka a trafíte počasie, stačí prejsť pár krokov za chatu a môžete sa kúpať v prvých lúčoch s panorámu Vysokých a Západných Tatier. Na západy slnka nemusíte nikam chodiť. Tie si vychutnáte z pohodlia jedálne, terasy, či lavičky pred chatou... Hmla je častá, hlavne v zime. Pri chopkovskej hmle a bielom snehu často neviete či idete z kopca, či do kopca. Stáva sa pár krát za zimu, že nič netušiaci lyžiar sa zorientuje až vo Vajskovskej a priatelia, tam nie je signál. Dolina má 7 km a len mierne klesanie :)))) Námraza sa vytvára vplyvom vlhkej hmly, silného vetra a teploty okolo 0 st.C. Od novembra do apríla je tento jav častý. Námraza dokáže urobiť z večera do rána iný svet okolo nás a chatu “oblečie” do niekolko tonových bielych “šiat”. Vietor, ten sa tiež vie predvádzať. Neuveríte, ale dážď a sneh tu často padá vodorovne a kvapky po náraze na zvislú prekážku, idú hore kopcom. Poviete si, rozprávočky ...kde sa voda sypala a piesok lial... To si myslel aj náš architekt. Dnes by Vám porozprával, aké peripetie zažíval :)


JedinečnéJedinečnéJedinečnéJedinečnéJedinečnéJedinečnéJedinečnéJedinečné
H2O

Voda

Je na Chopku najvzácnejšia. Náročná technológia vytláča vodu z Jasnej na Chopok. Odtiaľ sme napojený gravitačným potrubím a plníme naše zásobníky. Naopak kanalizáciu výtlačným potrubím odvádzame ku Rotunde a odtiaľ je vedená do Jasnej. Je to citlivá, nákladná sústava technológií, ktorá je závislá na elektrine a všetko je riadené počítačmi. Takže vodu nemáme otočením kohútika, ale klikom v počítači. Čas ukáže, ako to celé bude fungovať. To sú dôvody, prečo sa u nás dá voda len kúpiť.

My si navždy zapamätáme časy, ked sme topili sneh na čaj a nápisy typu “nejedz ten žltý sneh” budú navždy kolovať v príbehoch.