Menu

Tí, čo ste ich tu často stretli


Stelvio KamienkárskyStelvio

Kríženec Nemeckého ovčiaka a labradora, narodil sa v máji 2005 pod plošinou lanovky na Kosodrevine. Jeho budúcnosť sa črtala neveselo, tak sme mu pomohli žiť jeho psí život....A odmenil sa nám poslušnosťou, dobrotou a dobrým strážením.
14/09/2019 koniec

Dominik Miňo

Domčo je ufón na misii. Robieva aj u nás, aby našporil na cestu späť.
Sporí, odchádza, vracia sa, hľadá sa, nachádza sa atď...Inak je s ním sranda,len ho neberte príliš vážne.

Ingrid BeňačkováFoska

Foska je Iron žena. Skrátka má desať rúk a keď začujete treskot, buchot a rinčanie tanierov, viete že Foska je tu s nami. Keď neviete po slovensky, ín vaďok kiš kuťa. Foska Vám vďačne podá misku pre psa. ;) A srdečne Vám poďakuje za špinavý riad v okienku ;) Žereme ju!

Jakub HajduShaun White

Írsky prisťahovalec sa prišiel na Slovensko len trochu pobicygľovať. Nakoniec sa mu tu tak zapáčilo, že začal stavať traily na našej slovenskej hrude. Akoby mu bikové traily v nížine nestačili, začal ťahať bike do vyšších výšok a naďabil na Kamienočku. Tá mu tak učarovala, že tu zakotvil bohvie dokedy:) Ale my sme i tak radi:)

Vlaďa UhliarováWladi

Krotiteľka šeliem - s každým psom zatoči :) Hotová gazdiná, napečie, navarí, kadečo napestuje a za kasou sa na vás pousmeje :)

Dalo SobanskýDalí

Hudobník, ktorý je členom štyroch kapiel a samozrejme nenahraditeľným členom kamienkárskeho kolektívu. Neprehliadnete ho vďaka jeho unikátnym kraťasom. Vždy vám rád zahrá na gitarke, zavtipkuje a jeho pôvod z Popradu je tak trochu neistý. Domnievame sa totiž, že v skutočnosti pochádza z Batizoviec.

Jarmila SobodováJarka

Táto šarmantná žena vie svojim humorom, veselým duchom a športovými výkonmi predčiť nejedného mladšieho kamienkára. Každá robota jej ide od ruky.

Veronika SpiškováSkautka

Nika Dvojka je vzorný pomocníček na našej chate. Rozumie sa kvetom, kamzíkom aj ľuďom. Je vedúca tábora a výborná skautka.. Na leto nás ešte bude zachraňovať a potom pôjde bádať ľudské duše na psycholu do Čiech.. Ešte len tam pochopí s akými pacientami sa tu stretla :))

Jaro PlieštikJardiš

Má dosť skúseností z vysokohorských chát v Rakúsku, kde strávil 5 sezón. Ale ťahalo ho to na rodnú hrudu a tak zakotvil u nás. Všetko rieši s kľudom Angličana, i keľ po anglicky nevie, zato po nemecky len tak sype...

Peter TrajčíkPampo

Pampo skusený to cloviecik z roznych tatranských chát, nosič, rozvazny sprievodca turistov a dievcat zivotom. A tak blúdil horami, blúdil, až do chatičky zablúdil a tam bola žienka, či naopak? žienka zablúdila do chatičky...a dnes je z neho šťastný tatino synka Ondríka, muž svojej ženy... keby Kamienka vedela rozprávať:)))))

Miloš JadvišMilku

Miloš je milý, skromný chlapec, ktorý má veľa záľub.. Od dobrovoľníka HS, cez záhradníka až po jamesáčika. Je s ním veľká sranda až dokým nevytiahne povestné jabĺčko :)) Inak pochádza z malebnej dedinky pri Lipanoch, takže ďalší východniar v hre.

Milan JurošČiko

Čiko. podniká na chate v Jarabej.

Ľubka MachničováĽubka

Chodiaca zodpovednosť, pracovitosť a spoľahlivosť to je naša Lubi.

Peter KožiakFidžoli/GPS

Peťo je tu zasa s nami. Hurá. Urobil stolárčinu v novej jedálni a teraz robí celé podkrovie.Takže je náš interiérista z exteriéru: Gánky/ploty/stajne.

Martina JurošováMatilda

Kvietková. Maminka dvoch slečiniek - Alžbety a Žofie.

Vanda ZahradníkováKrasotina

lyžiarska inštruktorka skup. B; hovorí anglicky, chorvátsky a rusky; bojí sa medveľov a horských "vlkov" a ak sa pre niečo skutočne nadchne, nepozná prekážky.

Lucia RoštárováKvetina

Dobrý človiečik

Lenka LackovičováNemluvňa

Vydatá- Hiklová...novým povolaním maminka Jakuba

Kristína ŠtajnigerováKikina

Kikina Kožiaková. mamina dcéry Olivie a Petíka

Martin SedlákMaťo

Maťo je náš nosič a brázdi trasu Kosodrevina - chata, Trošku polepetko, nema sa rad s mobilom a teda zohnat ho ked to človek potrebuje je tažké, ale nosenie to teda zvlada ved za jeden rok ma vynesene okolo 12 ton a to je teda riadna šupa.

Mirka Pospíšilovámimi

stále vysmiata...to má asi z tej Ameriky...chees

Michal BeňačkaMiško

Tento upír sa na Kamienke zdržuje hlavne v lete, momentálne sa rozhodol venovať štúdiu (na upírskej univerzite). Možno k nám zavíta aj ďalšie leto a bude tu hľadať svoje obete.

Zuzka UhrínováZuEspa

Španielka

Petra KašubjakováPetríka

Milá a vysoká, pekná a šikovná východniarka s večným usmevom.

Lucia PastorekováPasta

Zamotaný polepetko z východu, velký športovec a k tomu aj smieško, MTB , skialp a k tomu zvládne aj pár jazykov.

Martina Klaučovámata

Zahmlené okuliare, úmev a 100% spolahlivosť. Korene má z Liptova ale už rok je južanka.

Saša Šabíkovásaša

Saša rozosmeje každého je to naše chatové slniečko.

Paulína ObušekováPoly

Je to vysokotatranka, pôvodne Rysáčka, cestovateľka- v Nepále ako doma - slovenskú krv má premiešanú so srbskou, čo je na nej neprehliadnuteľné. Od marca múti vodu v inom rybníku

Katarína ChválováKaťuša

Kamienkárska dizajnérka nocľahárne a iných záležitostí.

Dušan HudákDuške

n memoriam 03/marca/2015 Vysoký tatranec s večným úsmevom. Skúsený vysokohorský nosič, pracoval už na veľa chatách a teraz zakotvil u nás, hurááááá - to bola jeho charakteristika

Tomáš KustraTen Kus, je to kus

Veľká krása! Ďalší pohoďák do partie. Jak sa vraví jaký do roboty, taký do jedzenia. Tak si to viete predstaviť, keď maká ako drak :D

Veronika Ivanovákoník

Nika jednotka je úplne parádny človiečik. Z času na čas povie dosť mestskému životu a príde sa sem odreagovať. Byť s ňou za kasou Vám zaručí tehličky na bruchu a potrhané kútiky úst. Aj preto sme veľmi radi, že je back in game ;-)

Hana IvančíkováHany

Keď sa povie, čo si španiel, že nerozumieš? Tak u Hany by ste mohli ťahať za kratší koniec:) Túto usmievavú nežnôstku si zatiaľ skrývame v kuchyni, príde jej čas... Prišiel:)

Mária PetriskováDeMarki

Najprv tiché, milé dievča, ktoré sa akoby bálo roboty. Neskôr sa z nej vykľul živel, ktorému sa nezavreli ústa (hlavne vtedy, keď si to už niektorí priali). Veľmi rada (sa) fotí a jej charakteristické doplnky sú sandále na letnej turistike a socialistická kombinéza v zime.

Dominika SchallerováDEenKá

Bylinkárka, filatelistka, Valašťanka, tuto z Valaskej. Veselá a šikovná deva (ako môžete vidieť na fotke - tá výborná štrúdľa je jej dielom), ktorá napriek svojmu vyššiemu veku a cestovateľskému duchu vždy nakoniec zakotví tu u nás na Kamienke. Čo sme radi, pretože kolektívu, zákazníkom a vlastne všetkým navôkol dodáva pozitívnu energiu vďaka svojmu úprimnému úsmevu.

Veronika PribylováVeva

Veva je letná islanďanka a zimná Kamienkárďanka, Valašťanka.

Martin MiškufDávid

Veľmi šikovné chlapčisko, ktorému ide od ruky všetko, do čoho sa pustí. Obľúbená aktivita v zime - trojhodinové odpratávanie snehu okolo Kamienky. Poznávací znak - východňarský prízvuk.

Johanka MrázováJohi

Johanka na Kamienku chodila už od detstva. Asi preto jej tak prirástla k srdcu a nakoniec je už aj ona súčasťou nášho tímu. Johi si potrpí na kvalitné outdoorové oblečenie, rada fotí (a strieda foťáky ako ponožky) a heslo "všade dobre, doma najlepšie" pre ňu určite neplatí. Lebo doma síce dobre, ale vo svete tiež fajne.

Miška IzakovičováMiša

Veľká športovkyňa a lezecký maniak. Okrem toho čerstvá absolventka matfyzu.

Sašo TalárŠuhaj

Vegán, ale este vládze .
Kdežééééé vegán...Vitarián! Nosí na krošni, v rukách, hádže tony snehu...Vládze, vládze a je na vode a jablkách...tak čo klobáskari, len doňho nezapárajte! Muckovia:)))) Raw-raw

Miška ZajakZajkuľka

Keď sa povie : "Dievka krv a mlieko!" Tak to je naša uprimná, žiariaca, vesela, "uštebotaná" Zajkuľka. A opatrne! Čo na srdci, to na jazyku, fešáci!

Eva HolkovaEvelína

Krehučká na pohľad, ale robota sa jej "topí" pod rukami

Peter KnoppMig

Tak to je iná káva!? Tento borec lietal 26 rokov na Migoch priatelia a teraz sa dal ku nám na umývanie riadu. A ideme lietať my:)

Katka HeldesováHoldi

Letná brigádnička a čo leto, to väčšia premena. A aké kreslí kapucína - hmmmmm.... dal by som si:). Tešíme sa, že nám ju vietor dovial.

YanaŠtvš

Študentka FTVŠ BB a bývalá ukrainská biatlonistka. na chvílu ju omrzelo triafať tie malé terče, tak to zavesila na kliniec. Ale Nasťa Kuzma ju "preštartovala" svojimi výsledkami a možno aj pod jej dohľadom ide triafať ďalej. Medzitým chodí aj ku nám zopár nábojov vystrieľať:)

MáriaMariška

Vitálna šikovnica z Balogu. Vzorka generácie, čo negoogli, ale pracuje.
Ale ked vytiahne telefón, tak bacha.

AlicaDie

S Alicou môžete Hochdeutsch. Smelo. Je bilingvistka. A naviac, smejo:) Má svorku psov. Ak by ste nejakého chceli...

DušanAmstrong

Ďalší do posádky od lietania:)Mladý výsluhový "dôchodca", ktorého záľubou nie je len lietať, ale padať.Pomooooc...

DávidDejv

David, v práci čo mal, išiel čas o niečo pomalšie. Chcel zmenu. Veríme, že u nás mu to fičí:)

JovannaJova

Jova má zaujímavé "korene". Dedko bol najznámejší jaskyniar/objaviteľ v Nízkych Tatrách s p. Kubýnim. Mamina prežila veľkú časť života na Chopku a Jovu ku nám zavial vietor. Je to karma...

IvetaErči

Takže stačilo Rakúska, Talianska...namiešala si elixír života a hoplá ... je na Kamienke. tešíme sa

LukášLuki

Z nastavovača CNC strojov nastavuje u nás stroje umývacie. Báli sme sa, či ho budú poslúchať, ale skrotil ich:) Dobrá práca.

SamoSamo

Študent, pražský, ďaľší bilingvista a u nás sa učí, ako je práca na chate ťažko-ľahká. Veríme mu, že bude dobrý žiak.

EmaEma

Brigádnička na KchpCH-športovkyňa-talianofilka-horalka-tatranka-barmanka- riadárka-cukrárka-kasárka a študentka UK BA MVD

MichalKáčko

Nie je kuchár akože! Káčko kuchár je. Varí ako pre kráľa.

AnetAnet

Nová posila ktorej druhým domovom sú Tatry nám prišla z Oravy na toto leto pomôcť do kuchyne. Ak by ste neverili, že je maxi buchtu Chopok možné zjesť na jeden šup, Anet Vám určite potvrdí, že to možné je. Zatiaľ sa u nás zaúča, no ide jej to skvele!

NikolNikol

Študentka, pretrekárska skialpinistka, bežkyňa,... jedným slovom športovkyňa. Prišla druhé leto ku nám pracovať a pobehať po najvyšších z Nízkych v rámci letnej prípravy behu do vrchu.

ZuzanaZuzana

Malá, milá, usmievavá študentka spod Martinských hôľ, kde vyrástla na lyžiarsku bombardérku. Leto prišla ku nám, lebo hory si zamilovala.

IvanVáňa

Nosí účes, ktorý napovedá, že sa zrieka svetských záujmov a venuje sa rituálom spirituálneho rastamana. A môžete googliť:)

MahulienaMahu

Študentka, brigáduje počas roka v divadle, ale herečka nie je:) Pripravuje sa na ultra behy a spojila to s prácou na chate. Dobre vymyslené, že?